Son Dakika

Ekim 5 2023 | Perşembe
Genel

Kovanpınar Köyünde hüzün var!

Tirebolu’ya bağlı Kovanpınar Köyünün sevilen eşraflarından Nedim Sakal, Yunus Sakal ve Cevat Sakal’ın, birer gün ara ile ölümü, köyde büyük üzüntü yarattı..!

Tirebolu’ya bağlı Kovanpınar Köyünde bugünlerde büyük hüzün var. Köyün sevilen eşraflarından Nedim Sakal (77), Yunus Sakal (68) ve Cevat Sakal’ın (55), birer gün ara ile ölümü, Yapsakaloğlu Ailesini ve köyü yasa boğdu.

Tirebolu Belediyesi eski personellerinden Cevat Sakal’ın yakalandığı amansız hastalıktan sonucu 20 Haziran’da ölümünden bir sonra; İstanbul BŞB İtfaiyesi’nden emekli Yunus Sakal ve amcasının oğlu Nedim Sakal‘ın da hayatını kaybetmesiyle Kovanpınar Köyü adeta yasa boğulurken; merhumların cenazeleri birer gün ara ile aynı köyde toprağa verildi. Bilindiği üzere, Yapsakaloğlu Sülalesi, bir süre önce de emekli öğretmen Mürteza Sakal’ı kaybetmişti. Kısa bir zaman zarfında Yapsakaloğlu Ailesinden 4 kişinin hayatını kaybetmesi, hem aileyi ve hem de Kovanpınar Köyünü hüzne boğdu. Aileye ve yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletirken; merhumlara da Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyoruz. Mekanları cennet olsun…

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler