Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
EKONOMİYAŞAM

KÖYDES’ten, Tirebolu’ya Ödenek!

İlçemiz Tirebolu’ya KÖYDES’in yeni dönemdeki projeleri için 16 milyon 227 bin 672 liralık ödenek tahsis edildiği bildirildi…

Giresun Ak Parti Milletvekili Ali Temür, yeni dönem için Giresun ili emrine KÖYDES’ten 159,5 milyon ve AFAD’dan da 130 milyon liralık ödenek çıkarıldığını bildirdi. Temür, Giresun’a 2 müjdeyi birlikte verirken; sel afetinden doğan hasarların giderilmesi için AFAD’dan 130 milyon lira ödenek, KÖYDES için de 159 milyon 573 bin liralık ödenek çıkartıldığını söyledi. Temür, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 130 milyon liralık afet ödeneğinin önümüzdeki günlerde kullanılmak üzere Giresun Valiliği emrine aktarılacağını, KÖYDES ödeneklerinin ise belirlenen esaslar dahilinde İlçe Kaymakamlıklarının emrine tahsis edileceğini kaydederken; ödeneklerin çıkarılması konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve AFAD Başkanı Okay Memiş’e teşekkür etti.

Öte yandan, Giresun ili emrine çıkartılan KÖYDES Ödeneğinden Tirebolu’nun payına 16 milyon 227 bin 672 lira düştüğü belirlenirken; AFAD ödeneği için ilçemiz adına belirlenen miktarın ne kadar olduğu henüz açıklanmadı. İlçeler bazında çıkartılan KÖYDES Ödeneklerinin Kaymakamlıklara tahsis edildiği kaydedilirken; Tirebolu için çıkarılan ödeneğin ihtiyaç sırasına göre köylere tahsis edileceği bildirildi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler