Küçükler Futbolda 3’ncü ve 4’ncü olduk! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Küçükler Futbolda 3’ncü ve 4’ncü olduk!


2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında ildeki Küçükler Futbol Birinciliğine  katılmaya hak kazanan ilçemiz temsilcilerinden Kazım Karabekir Ortaokulu, turnuvadan il 3’ncüsü ve Cumhuriyet Ortaokulu’da il 4’ncüsü olarak ayrıldılar…

Geride bırakmakta olduğumuz 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Turnuvası kapsamında il finalinde ilçemizi temsil etmeye hak kazanan iki temsilcimiz Kazım Karabekir ve Cumhuriyet Ortaokulu, Küçük Erkekler Futbol kategorisinde il 3’ncüsü ve il 4’ncüsü oldular.

Söz konusu turnuva kapsamında Tirebolu Grubunda yapılan müsabakalarda ilçe birincisi olan Cumhuriyet Ortaokulu ile ilçe ikinciliğini elde eden Kazım Karabekir Ortaokulu, Mayıs ayının sonlarında ilde gerçekleşen yarı finalde birbirlerine bir kez daha rakip oldular. İki Giresun temsilcisi Mithatpaşa ve Atatürk Ortaokulu’nun finalist olduğu turnuvada, Tirebolu temsilcileri 3’ncülük-4’ncülük maçında karşı karşıya geldiler.

Tirebolu’daki şampiyonada penaltı atışları sonunda Kazım Karabekir’i yenerek ilçe birincisi olan Cumhuriyet Ortaokulu, ildeki turnuvada bu kez rakibine  yenilerek, il 4’ncüsü olabildi. Beden Eğitimi Öğretmeni Muhammet Bektaş yönetimindeki Kazım Karabekir Ortaokulu, 3’ncülük-4’ncülük  maçında  Beden Eğitimi Öğretmeni Yafes Erdal nezaretindeki rakibi Cumhuriyet Ortaokulu’nu 3-1 yenerek, il 3’ncülüğü kupasını almaya hak kazandı. Her iki temsilcimizi de tebrik ediyoruz.