Son Dakika

Aralık 4 2023 | Pazartesi
EĞİTİM

Kültür Bakanlığı’ndan öğrencimize destek!

Tirebolu İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Beritan Baykara’nın kısa film projesi, ilgili bakanlıktan yapım desteği almaya hak kazandı…

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Beritan Baykara’nın hazırlamış olduğu kısa film projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından yapım desteği almaya hak kazandı. Söz konusu projenin, Tirebolu İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. A. Hülya Uğur Tanrıöver ile Öğretim Üyesi Prof. Dr. Battal Odabaş’ın danışmanlıkları ve fakültenin diğer öğretim görevlilerinin de katkılarıyla geliştirildiği bildirildi.

Film endüstrisinin desteklenmesi ve genç sinemacıların önünü açmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği destek kapsamında, fakülte öğrencimiz Baykara’nın kısa film projesine 10 bin TL değerinde destek sağlanmış oldu. Yapmış olduğu kısa film projesinde, Çocuk İşçiliği konusunu ele alan Baykara, “İşte Hayat” adını verdiği kısa film senaryosu ile farkındalık yaratmayı ve hayatın çocuk işçiler üzerindeki yükünün sadece bedenlerinde değil, ruhlarında da izler bıraktığını ve gelecekteki yaşamlarını da etkilediğini vurgulamayı amaçlıyor. Öte yandan, Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencisi Baykara’nın kısa film projesi, 417 başvuru içinde desteklenmesi uygun bulunan 29 proje arasında yer aldı. Yapmış olduğu kısa film projesiyle Kültür Bakanlığı’ndan destek gören fakültemiz öğrencisi Baykara’yı tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Foto: Aleyna TÜRÜT

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler