Kum-Çakıl Ocakları İçin toplantı yapıldı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Kum-Çakıl Ocakları İçin toplantı yapıldı!


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dere yataklarındaki kum-çakıl ocaklarının kapatılmasına ilişkin talimatları sonrasında ilk toplantı Giresun’da gerçekleşti…

Bölgemizde meydana gelen sel felaketi sonrasında bazı incelemeler yapmak üzere Giresun’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, başta Harşıt Vadisi’ndeki işletmeler olmak üzere dere yataklarındaki tüm kum ve çakıl ocaklarının kapatılmasıyla ilgili talimatından sonra harekete geçen yetkililer, konuyla ilgili ilk toplantıyı Giresun’da yaptılar.Kum ve çakıl ocaklarını kapatılması ve dere yataklarındaki rusubatın temizliği ile ilgili olarak izlenecek yolla alakalı toplantıya İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Giresun Valisi Enver Ünlü ve DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız katıldı. Bu toplantıda yöremizde bulunan ve çoğunluğu Harşıt Çayı üzerinde olan Kum-Çakıl Ocakları’nın kapatılması konusu ele alınırken; Giresun İl Özel İdareye ait olan Harşıt Çayı, Yağlıdere ve Gelevara Deresindeki ocakların ilgili kurum tarafından kapatıldığı bildirildi.Öte yandan, yöremizde bulunan kum ve çakıl ocaklarıyla ilgili rusubat temizliğinin de yıl sonuna kadar tamamlanması yolunda karar alındığı öğrenilirken; tüm derelerdeki tesislerin 2021 yılına kadar kapatılacağı kaydedildi.    


Kum-Çakıl Ocakları İçin toplantı yapıldı!” için bir yorum

  1. ALLAH razı olsun cumhurbaşkanından. O güzelim dere yatağını senelerce sömürdüler . İNŞALLAH , Devletimizin gözetiminde ,düzelterek terk ederler dere yatağını . Taş çıkaracaklarsa yamaç ocağı yapsınlar.
    1990 -2000 yılları Yaz aylarım Harşıt çayının kenarında geçti. Topumuzu oynardık, yüzerdik , Balık tutardık , fındık zamanı yıkanırdık. Ama Son 10 yıldır her köye geldiğimde Harşıt çayını uzaktan hasretle seyretmekle yetiniyorum.
    Eski haline kavuşması dileğiyle,

Yorumlar kapatıldı.