Kur’an-ı Kerim’i en güzel kim okudu? - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Kur’an-ı Kerim’i en güzel kim okudu?


Tirebolu’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce orta okullar arasında yapılan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Karakaya Ortaokulu öğrencisi Gürkan Seis, ilçe birincisi oldu…

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 2017-2018 Dönemi Okul Faaliyetleri arasında yer alan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması kapsamında, Tirebolu’daki ortaokullar arasında yarışma düzenlendi. 11 okulun katıldığı söz konusu yarışmada birinciliği Karakaya (Ortacami) Ortaokulu’ndan Gürkan Seis aldı.

Tirebolu’da 23 Mayıs Çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uhdesinde ve Kazım Karabekir Ortaokulu koordinatörlüğünde merkez Dumlupınar İlkokulu Salonunda yapılan yarışmada; sunuculuk görevini Kazım Karabekir Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmeni Ayşe Betül Çakar gerçekleştirdi. Koordinatör okulun müdürü Nail Vuruşan’ın konuşmasından sonra başlayan yarışmada katılımcı okulun öğrencileri tek tek seçtikleri ayeti Jüri Heyeti karşısında okuyarak dereceye girmek için çaba gösterdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ile Şube Müdürleri ve okul müdürlerinin de heyecan ve dikkatle izlediği Kur’an Bülbülleri Yarışmasında, Karakaya Ortaokulundan Gürkan Seis, birinciliği elde ederken; Kazım Karabekir Ortaokulundan Hakan Kamil Aktan ikinci ve Çeğel Asım Yıldırım Ortaokulundan Zahit Karaman üçüncü oldu.

Yarışma sonunda katılımcı öğrencilere ve okul yöneticileriyle jüri üyelerine teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, yarışmada birinci olan Seis’i çeyrek altın, ikinci sırayı alan Aktan’ı gram altın ve üçüncülüğü elde eden Karaman’ı da yarım gram altınla ödüllendirdi. Ayrıca, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yarışmacı öğrencilere günün anısına birer Katılım Belgesi verilip, Kur’an-ı Kerim hediye edildi.