Kuskunlu Muhtarlığından, Örnek Hareket! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Kuskunlu Muhtarlığından, Örnek Hareket!


Tirebolu’nun Kuskunlu Köyü Muhtarı Alpaslan Aydın, Kuşkaya’daki sahipsiz köpek yavrularına barınak yaparak, anlamlı ve örnek bir davranış sergiledi…

Tirebolu’nun Demirci Mahallesi Kuşkaya mevkiinde bulunan çöp alanına dadanan ve oradaki çöplerden beslenen köpek yavrularına ilçenin Kuskunlu Köyü Muhtarı Alpaslan Aydın sahip çıktı ve sahipsiz köpek yavrularının koruma altına alınması için çöp alanına küçük küçük barınaklar yaptırdı.

Kuşkaya’daki sahipsiz köpek yavrularının korunmaya muhtaç olduğunu gören Kuskunlu Muhtarı Aydın, yanına aldığı iki arkadaşıyla birlikte köpek yavruları için barınak yaparak, sevimli yavruların sağlıklı bir ortama kavuşmalarını sağladı. Muhtar Aydın’ın bu jesti, kamuoyunda ve özellikle hayvan severler arasında büyük memnunluk yarattı. Kuskunlu Muhtarı Aydın’ın, korunmaya ve yardıma muhtaç sokak hayvanları için gösterdiği duyarlılık, çevrede takdirle karşılanırken; çevre sakinleri ve hayvan severler de, “Helal olsun muhtar sana. Bu örnek davranışınla hepimizi ihya ettin. Sana ve ekip arkadaşlarına teşekkür ve minnetlerimizi sunuyoruz” şeklinde ifadeler kullandılar.Sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkan ve onlar için barınak yapan Kuskunlu Muhtarı Aydın’ı biz de kutluyor ve kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz.