Kuskunlu’da muhtar Aydın, görevine döndü! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Kuskunlu’da muhtar Aydın, görevine döndü!


Tirebolu’nun Kuskunlu Köyünde yaklaşık 3 ay önce görevden alınan muhtar Alparslan Aydın, 5 Ocak Pazar günü yapılan seçimde yeniden muhtarlığa seçildi…

Tirebolu’nun Kuskunlu Köyü’nde muhtarlık seçimi yenilendi ve 31 Mart 2019’da yapılan Yerel Seçimlerde muhtarlığa seçilen Alparslan Aydın, tekrar aynı göreve seçildi. 5 Ocak 2020 Pazar günü yenilenen seçimde tek listeyle seçime giren Aydın, 270 oy alarak yeniden Kuskunlu Köyü Muhtarlığına seçilmiş oldu.

31 Mart 2019’da ülke genelinde yapılan Yerel Seçimlerde Kuskunlu Köyü Muhtarlığına seçilen Aydın, eski tarihlerdeki bir sabıkası yüzünden İlçe Seçim Kurulu tarafından Ekim 2019’da görevinden alınmıştı. Bu nedenle söz konusu köyde seçimi yenileme kararı alınmış ve tarih olarak da 5 Ocak 2020 belirlenmişti. Eski sabıkası çözümlenen Aydın, yeniden seçilme hakkı kazandığı için köyünde muhtarlığa tekrar aday oldu ve 5 Ocak Pazar günü yapılan seçime de tek aday olarak katıldı. 450 seçmeni bulunan Kuskunlu Köyünde 3 aylık aradan sonra yenilenen seçime 272 seçmen katılırken; bu seçmenlerden 270’inin oyunu alan Aydın, yeniden aynı göreve seçilmiş oldu.

Kuskunlu Köyü İlkokulu’nda 5 Ocak Pazar günü tekrarlanan seçimde eski muhtar Alparslan Aydın, yeniden aynı göreve getirilirken; Köy İhtiyar Heyetine de Kazım Yılmaz, Enver Berber, Yusuf Köksal ile Bilal Gülşen gibi isimler seçildi. Yenilenen seçimle tekrar göreve dönen muhtar Aydın, seçime katılan seçmenlere ve köy halkına teşekkür ederek, “Bundan sonra daha farklı bir şevk ve heyecanla köyüme ve halkımıza hizmete kaldığımız yerden devam edeceğim. Eski bir sabıka yüzünden uğradığım mağduriyet dolayısıyla köy halkımızdan ve ilgili mercilerden özür diliyorum” dedi.