Kuzgun ve Ketençukur’a Beton Köprü! | Tirebolu Ekspress Haber

Kuzgun ve Ketençukur’a Beton Köprü!

Tirebolu-Doğankent Karayolu üzerinde bulunan Kuzgun ve Ketençukur Köylerine beton köprü yapılması için Köylere Hizmet Götürme Birliği’nden destek bekleniyor…

Tirebolu’nun Kuzgun ve Ketençukur Köylerinde yıllar önce yapılan köprülerin metal ve ahşap aksamlarının miadını doldurması nedeniyle, bölgeye yeni beton köprü yapılması isteniyor. Bu isteklerini İl Genel Meclisi ve Tirebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği üyesi Murat Arslan’a aktaran köylüler, bu sorunlarının çözümü için yardım talebinde bulundular.

Kuzgun Köyü Muhtarı Sedat Gündüz ve Ketençukur Köyü Muhtarı Mustafa Aydın, her iki köy halkının ortaklaşa kullandıkları eski ahşap köprünün tamamen yıprandığını ve ekonomik ömrünü tamamladığını belirterek, bu köprünün yenilenmesi için konuyu İlçe Kaymakamlığına ve İl Genel Meclisi Üyesi Arslan’a ilettiklerini bildirdiler.

Ketençukur ve Kuzgun Köyü muhtarlarının taleplerini yerinde inceleyen İl Genel Meclisi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği üyesi Murat Arslan, söz konusu köyler için yapılması gereken köprüyle ilgili rapor hazırlayacaklarını belirterek, “Muhtarlarımızın taleplerini sayın Kaymakamımıza ilettim. Buraya yapılacak köprüyle ilgili raporu İl Genel Meclisine de sunacağım. Mecliste alınacak karara göre; valimiz, milletvekillerimiz ve siyasi parti yöneticilerimizin de olurlarıyla işi bakanlık ve hükümet nezdinde takibini yaparak, inşallah kısa zamanda köprümüzü yapacağız” dedi.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir