Liman sahası çöplük (mü)oldu? - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Liman sahası çöplük (mü)oldu?


Av mevsimi dolayısıyla Tirebolu’ya gelen balıkçı motorlarının, barınak sahasını adeta çöplük alanına çevirmesi, ilçe halkının tepkisine yol açıyor…

Tirebolu’nun merkezinde yer alan ve Balıkçı Barınağı olarak kullanılan alanda, av mevsimi için ilçeye gelen balıkçıların oluşturduğu kötü ve çirkin görüntü, çevre kirliliği açısından büyük tehlike arz ediyor.

Barınak sahasına demirleyen ve iskeleden hamsi sevkiyatı yapan balıkçı motorlarının, her gece meydana getirdiği kirlilik, çekilmez boyutlara ulaşırken; belediye ekiplerinin de alanda oluşan çöp yığınlarını uzun süre ortada bırakması, çevreyi rahatsız ediyor. Çevreciler ve ilçe sakinleri, barınak sahasında oluşan bu kötü görüntüden son derece rahatsız olduklarını ifade ederek, bu alanı kirletenlere bazı yaptırımlar uygulanmasını istiyorlar.

Barınak sahasında meydana gelen çevre kirliliğinin önüne geçilmesini  ve belediyenin olaya karşı daha titiz davranmasını isteyen çevreciler ve ilçe sakinleri, özellikle hamsi mevsiminde sahilde oluşan bu kötü görüntü ve kirliliğin, etrafı ve halkı rahatsız ettiğini ileri sürüyorlar. Liman sahasında Tirebolu’ya yakışmayan görüntülerden büyük rahatsızlık duyduklarını ifade eden vatandaşlar, Belediye Başkanlığı’nın bu konuya mutlak surette kalıcı bir çözüm yolu bulmasını istiyorlar ve burayı adeta çöplük olarak kullananlara cezai müeyyideler uygulamasını talep ediyorlar.