Son Dakika

Mart 4 2024 | Pazartesi
YAŞAM

Lokantacı Mehmet Yaşlı’yı kaybettik!

Tirebolu’nun sevilen esnaflarından Yaşlıoğlu Lokantasının sahibi Mehmet Yaşlı, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek, 59 yaşında yaşama veda etti…

Son günlerde acı üstüne acı yaşanan Tirebolu’da, sevilen bir esnafı daha kaybettik. İlçede uzun yıllardır baba mesleği lokantacılık yapan ve yaklaşık 2-5 yıl önce amansız hastalığa yakalanan Mehmet Yaşlı (59), yoğun bakımda tedavi gördüğü Fatsa Devlet Hastanesi’nde 25 Ağustos Pazar günü son nefesini vererek, yaşama veda etti.

Tirebolu’nun Cintaşı Mahallesi sakinlerinden merhum Mustafa ve merhume Hatice Yaşlı çiftinin tek erkek evladı olan 59 yaşındaki Mehmet Yaşlı, ilçede 1979 yılından beri baba mesleğini sürdürüyordu. Yaklaşık 2,5 yıl önce amansız hastalığın pençesine düşen ve hastane kapılarında derman arayan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Yaşlı, son olarak Fatsa Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Uzun süre yoğun bakım ünitesine bağlı olarak yaşam savaşı veren talihsiz lokantacı, 25 Ağustos Pazar günü sabah saatlerinde vefat ederek, ailesini ve sevenlerini yasa boğdu.

Yaşlıoğlu Ailesinden Mücella ve Şermin’in kardeşleri, Yüksel Yaşlı’nın eşi ve Mustafa ile Saliha Yaşlı’nın biricik babaları olan sevilen esnaf Mehmet Yaşlı için 26 Ağustos Pazartesi günü Tirebolu’da hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır’ın da katıldığı cenazede, Mehmet Yaşlı’yı son yolculuğuna uğurlamaya gelen yakınları ve arkadaşları, aile fertlerine taziyede bulunurlarken; saat 11.30’da merhumun Cintaşı Mahallesi Terzili semtindeki evlerinin önünde helallik alımı yapıldı. İlçenin sevilen esnaflarından Mehmet Yaşlı’nın naaşı, evlerinin önünden alındıktan sonra Cintaşı Camii avlusuna getirildi. Burada Öğle Namazının ardından kılınan Cenaze Namazını müteakip Kurucakale Aile Mezarlığında göz yaşları arasında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler