M. Akif, Aksaray’da harikalar yaratıyor! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

M. Akif, Aksaray’da harikalar yaratıyor!


BAL 5. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren 68 Aksaray Belediyespor’un kalesini koruyan Tirebolulu başarılı eldiven M. Akif Önal, Türkiye Liglerinin en az (4) gol yiyen kalecisi olarak tüm dikkatleri üzerine çekiyor…

Tirebolu’nun yetiştirdiği ve bir zamanlar Giresunspor’da da forma giyen başarılı kaleci M. Akif Önal, son 2 sezondur yer aldığı 68 Aksarayspor’da harikalar yaratıyor. BAL 5. Grupta lider olan Aksarayspor’un kalesini koruyan deneyimli eldiven, takımının başarısında büyük pay sahibi olurken, bu zamana kadar oynadığı 18 maçta sadece 4 gol yedi.

Bölgesel Amatör Ligde ilk yarıda Yılın Altın Karmasına seçilen kaleci M. Akif, bugünkü konumu itibariyle Türkiye Liglerinin en az gol yiyen kalecisi olarak dikkat çekiyor. Bu zamana kadar oynadığı 18 maçta sadece 4 gol yiyen ve Aksarayspor’u şampiyonluğa taşıyan tecrübeli eldivenin bu başarısı, spor otoriteleri tarafından takdirle karşılanırken; M. Akif’in yüksek performansı, memleketi Tirebolu ve Giresun’da da büyük memnunluk yaratıyor.

1 Ocak 1990 Tirebolu doğumlu M. Akif Önal, 2003’de memleketinin takımı Altunsu’da başladığı futbol yaşamına bir süre Giresunspor’da devam etti. 2013’de Yozgat, 2014’te Erzincan, 2015’te Körfez İskenderun gibi takımlarda profesyonel olarak görev aldıktan sonra 2016’da amatöre dönüş yaparak 68 Aksarayspor’a geçti. 2 sezondur Aksaray formasını giyen tecrübeli file bekçisi, bu sezon takımında zirve yaparak, Türkiye Liglerinin en az gol yiyen kalecisi unvanını elinde bulunduruyor. Tebrikler M. Akif, başarınla gurur duyuyoruz ve seni yeniden Giresunspor’da görmek istiyoruz..!