M. Akif, tekrar Aksaray’a döndü! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

M. Akif, tekrar Aksaray’a döndü!


Aksarayspor’dan sonra Kütahyaspor’u da 3. Lige taşıyan Tirebolulu başarılı kaleci M. Akif Önal, yeni sezonda 3. Lig ekibi Aksaray Belediyespor formasını giyecek…

Tirebolu’dan yetişen deneyimli kaleci M. Akif Önal, yeni sezonda eski takımı Aksaray Belediyespor’da forma giyecek. Geride bıraktığımız sezon kalesini koruduğu Kütahya Belediyespor’u 3. Lige taşıyan başarılı eldiven, yeni sezon için eski takımı Aksaray ile anlaşma yaptı.


Bir zamanlar Giresunspor’da da yer alan ve buradan ayrıldıktan sonra Yeni Yozgat ve Körfez İskenderun gibi takımlarda forma giyen tecrübeli kaleci M. Akif, geride bıraktığımız sezon Kütahya Belediyespor’da şampiyonluk yaşadı. Daha önce Aksaray Belediyespor’da 3 sezon forma giyen ve bu takımı şampiyon yapan M. Akif, önceki sezon gösterdiği müthiş performansla BAL’da yılın en az gol yiyen kalecisi olmuştu. Bir sezon boyunca sadece 9 gol yiyen ve Türkiye’de liglerin en az gol yiyen kalecisi unvanını elde eden deneyimli eldiven, 3 yıllık aradan sonra tekrar eski takımı Aksaray’a döndü.


Son olarak oynadığı Kütahya ve Aksaray’ın şampiyonluklarında büyük payı bulunan Tirebolulu kaleci M. Akif Önal (30), yeni sezonda 3. Lig ekiplerinden Aksaray Belediyespor’da ter dökecek. Yeni takımıyla anlaşma imzalayan M. Akif’i tebrik ediyor ve hem kendisine ve hem de takımına başarılar diliyoruz.