M. Akif’li 68 Aksaray, 3. Lige çıktı! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

M. Akif’li 68 Aksaray, 3. Lige çıktı!


Tirebolulu ve eski Giresunsporlu kaleci Mehmet Akif Önal’ın forma giydiği 68 Aksarayspor, BAL 1. Kademe Play-Off müsabakalarında Akşehir’i eleyerek, 3. Lige çıkmayı başardı…

Giresunspor’un eski kalecilerinden Tirebolulu deneyimli eldiven M. Akif Önal’ın takımı 68 Aksarayspor, uzun aradan sonra tekrar profesyonel liglere dönmeyi başardı. BAL 5. Grupta yer alan Aksarayspor, sezonu lider kapayarak, 1. Kademe Play-Off müsabakalarına katılma hakkını elde etmişti.

Kalesini Tirebolulu M. Akif Önal’ın koruduğu Aksarayspor, 5 Mayıs Pazar günü Mersin’de oynanan BAL 1. Kademe Play-Off müsabakasında Akşehirspor ile karşı karşıya geldi. Büyük bir çekişmeye sahne olan ve normal süresi ile uzatma bölümleri 1-1 tamamlanan maçta, sonucu penaltılar tayin etti. Rakibine 7-6’lık üstünlük sağlayan Aksarayspor, 3. Lige çıkma başarısı gösterirken; camiada büyük sevinç yaşandı. Bu arada, son 2 sezondur Aksaray forması giyen ve BAL’da üst üste Yılın Kalecisiseçilen tecrübeli file bekçisi M. Akif, takımının 3. Lige çıkmasına önemli katkılarda bulundu. Tebrikler M. Akif, seni ve takımını biz de yürekten kutluyoruz.

Öte yandan, Giresun takımlarının (Görele ve Bulancak) yer aldığı BAL 3. Grupta sezonu Görelespor’un önünde lider bitiren Kelkit Hürriyetspor’da, Ordu 19 Eylül Stadı’nda oynadığı play-off maçı sonrasında 3. Lige çıkan takım oldu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir