M. Bektaş, Gol Krallığında önde gidiyor! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

M. Bektaş, Gol Krallığında önde gidiyor!


Giresun 1’nci Amatör Kümede ilk yarıyı lider bitiren Doğankentspor’un attığı 39 golden 19’unda imzası bulunan deneyimli golcü Bektaş, en yakın rakibine 6 gol fark attı…

Giresun Birinci Amatör Küme Futbol Liginde ilk yarı maçları sona ererken, çoğunluğunu Tirebolulu futbolcuların oluşturduğu Doğankentspor, devreyi 27 puan ve averajla lider kapadı. Tirebolu’da görev yapıp bu sezon Doğankentspor’da forma giyen tecrübeli futbolcu Muhammet Bektaş, Gol Krallığı Yarışmasında ilk sırada yer aldı.

Aslen Trabzonlu olup Tirebolu’da Kazım Karabekir Ortaokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan ve uzun bir aradan sonra yeşil sahalara tekrar dönen golcü oyuncu Bektaş, geçen sezon yer aldığı Boztekkespor’da şampiyonluk yaşamıştı. Sezon öncesinde Tirebolulu futbolcularla birlikte Doğankentspor’a transfer olan ve Mavi-Beyazlı takımın gol yükünü çeken deneyimli oyuncu Muhammet Bektaş, ilk yarıda forma giydiği 10 maçta toplam 19 gol atarken, Gol Krallığı Yarışında en yakın rakibine 6 gol fark yaparak, takımının en golcü oyuncusu oldu. 11 maçlık ilk yarıda 8 galibiyet ve 3’de beraberlik alarak 27 puan toplayan Doğankentspor, Birinci Amatör Kümede ilk devreyi averaj üstünlüğü ile lider kapatırken, 42 gol atıp kalesinde 12 gol gördü. 42 golün 3’ünü hükmen galibiyetle elde eden Doğankentspor’da rakip kalelere gönderilen 39 golden tam 19’unda imzası bulunan M. Bektaş, Gol Krallığı Yarışında en yakın rakibi olan 13 gollü Ören Belediyesporlu Fabrice Ngonggang’a 6 gol fark yaptı.

Giresun Birinci Amatör Kümede Bulancak temsilcisi Ali Durağıspor ile liderliği averajla paylaşan Doğankentspor’da, attığı gollerle takımını şampiyonluğa taşıyan golcü futbolcu M. Bektaş, gollerine ikinci yarıda da devam edeceğini belirterek, Mavi-Beyazlı takımın ligi ilk sırada bitirmesi için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. Bu arada, 11 takımın mücadele ettiği 1. Kümede 5 takımdan daha fazla gol atan ve krallıkta rakipsiz olan deneyimli futbolcunun bu başarısı spor kamuoyunda takdirle karşılanıyor.