Maskesiz sokağa çıkmak yasak..! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Maskesiz sokağa çıkmak yasak..!


Son günlerde korona virüs vakalarının artması üzerine, yurt çapında tüm birimlerde sıkı denetimler yapılacağı duyurulurken; maskesiz sokağa çıkılmaması istendi…

Korona virüs ile mücadele kapsamında yurt çapında maske takma zorunlu hale getirildi. İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla her gün güvenlik birimleri tarafından yapılan anonslarda, maskesiz sokağa çıkanlara cezai işlem uygulanacağı duyuruluyor.

Son günlerde korona virüs vakalarının artması dolayısıyla ilçelerde Kaymakamlıklar ve illerde Valilikler, geniş çaplı bir denetim süreci başlattı. Salgın nedeniyle ek tedbirler alan Pandemi Kurulları, yapılacak düğün, nişan ve diğer toplu faaliyetlerin ortalama 3 saati geçmeyecek şekilde sınırlandırılmasına karar verdi.

İl ve ilçelerde denetim ve kontrollerin kolluk ve belediye zabıta ekiplerince sürekli yapılmasına, ayrıca vatandaşların toplu halde bulunduğu alanlarda maske takma ve sosyal mesafeye uyma zorunluğu getirildiği bildirilirken; alınan kararlara uymayanlara cezai işlem uygulanacağı hatırlatıldı. Siz siz olun, hem ceza yememek ve hem de sağlığınız için maskenizi mutlaka takın, bu arada buluşmalarda sosyal mesafeyi de ihmal etmeyin..!