Mehmet Bayrak Caddesi yenileniyor… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Mehmet Bayrak Caddesi yenileniyor…


Tirebolu Belediyesi, ilçenin Körliman Mahallesi’nde bulunan ve Meslek Yüksek Okulu’nun da yer aldığı Mehmet Bayrak Caddesi’ni Prestijli Cadde haline getirecek…

Tirebolu Belediyesi, ilçenin en büyük mahallelerinden biri olan ve üzerinde Meslek Yüksek Okulu’nun da bulunduğu Körliman Mahallesindeki Mehmet Bayrak Caddesini yeniliyor.

Prestijli Cadde Projesi kapsamında söz konusu caddede çalışmalarını sürdüren Belediye Ekipleri; yol, kaldırım, peyzaj ve ışıklandırma çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyorlar. Mahalledeki yenileme çalışmalarını yerinde takip eden ve Mehmet Bayrak Caddesini prestijli cadde haline getireceklerini bildiren Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, mahalle esnaflarıyla da görüşerek, kendilerine verdikleri rahatsızlıktan dolayı hassasiyet göstermelerini isterken; Körliman Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın’da, mahalle halkı adına Belediye Başkanı Karapıçak’a teşekkürlerini ileterek, “Mahallemizdeki Mehmet Bayrak Caddesi’nin, ilçemizin en prestijli caddesi haline gelecek olmasından büyük gurur duyacağız” dedi.

Öte yandan, ilçede yaz mevsimi öncesi cadde ve sokaklarda yapılan yenileme ve peyzaj çalışmalarının devam edeceğini söyleyen Belediye Başkanı Karapıçak, “Karadeniz’in incisi olan ilçemizi en iyi şekilde yaşanabilir hale getirmek için canla-başla çalışıyoruz. İlçemiz; caddeleriyle, sokaklarıyla ve oyun alanlarıyla örnek bir yerleşim yeri haline gelecektir” şeklinde ifadeler kullanarak, çalışmaların öncelik sırasına göre aralıksız olarak sürdürüleceğini sözlerine ekledi.