MEM, Lise Diploması da verecek! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

MEM, Lise Diploması da verecek!


Tirebolu Merkezi Eğitim Merkezi Müdürü Arslan, orta okul veya İmam-Hatip Ortaokulu’nu bitiren öğrencilere yeni bir çağrıda bulunarak, kurumlarında bu öğrencilere LİSE DİPLOMASI da verileceğini duyurdu…

Tirebolu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Arslan, kurumun lise diploması da verebileceğini belirterek, orta okul veya İmam-Hatip Ortaokulu’nu bitiren öğrencilere yeni bir fırsat doğduğunu kaydetti. Meslek sahibi olmak için üniversiteyi okumanın da yeterli olmayacağını belirten Arslan, okulu bitireyim de gerisi kolay demenin geçmişte kaldığını söyledi.

Mesleki Eğitim Merkezlerinde; Kalfalık ve Ustalık Belgesinin yanı sıra Lise Diploması da alınabileceğini bildiren Tirebolu MEM Müdürü Arslan, “Geçirmekte olduğumuz bu sıkıntılı günlerde meslek sahibi olmanın önemi daha da iyi anlaşılmaktadır. Hem meslek sahibi olmak ve hem de sadece fark dersleri alarak MEM’den alınacak LİSE DİPLOMASI ile de üniversiteye gidilebilecektir” diyerek, orta okul veya İmam-Hatip Ortaokulu’nu bitiren öğrencilerin, bitirdikleri okuldan alacakları Öğrenci Belgesi ile MEM’e doğrudan ÇIRAK ÖĞRENCİ olarak kayıt olabileceklerini bildirdi.

Mesleki Eğitim Merkezine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin, sağlık yönünden çalışacağı mesleğe engel bir durumu olmadığına dair Sağlık Raporu almaları gerektiğini kaydeden kurum müdürü Arslan, “Öğrenci, veli, koordinatör öğretmen ve işyeri sahibi ile sözleşme imzalayarak, 4 yıl boyunca haftada 1 gün okula gelecek, diğer günlerde işyerinde çalışacak ve mesleği ile ilgili 11’nci sınıf sonunda KALFALIK BELGESİ, 12’nci sınıf sonunda USTALIK BELGESİ ve aynı zamanda LİSE DİPLOMASI da alabilecek. Bu diploma ile de üniversiteye girebilecektir” şeklinde duyuruda bulundu. Orta okul veya İmam-Hatip Ortaokulu’nu bitiren öğrencilere önemle duyurulur.