Metin Karslı’dan İmza Günü… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Metin Karslı’dan İmza Günü…


Tirebolulu yazar ve emekli öğretmen Metin Karslı, yeni yayınladığı “Yeşil Vadilerden Turkuaza Tirebolu” adlı kitabı için, bayramın son günü ilçede İmza Günü düzenledi…

Tirebolulu emekli öğretmen Metin Karslı, bu yıl yayınladığı “Yeşil Vadilerden Turkuaza Tirebolu” adlı kitabını okuyucularıyla buluşturdu ve Kurban Bayramı’nın son günü ilçede İmza Günü düzenledi. 24 Ağustos Cuma günü ilçenin 15 Temmuz Demokrasi Meydanında kurduğu stantta okuyucularıyla buluşan yazar Karslı, yoğun ilgiyle karşılaşırken; İmza Günü’ne Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’da katıldı.

Eğitimci-Yazar Karslı, öğretmenlikten 2005 yılında emekli olduktan sonra çok sevdiği memleketi Tirebolu üzerine kitap yazmaya başladı. İlk kitabını 2012 yılında yayınlayan Karslı, bugüne kadar 6 kitap yayınladı. İlk eserine “Tirebolu Hikayeleri” adını veren eğitimci-yazar, 2012 yılında ikinci kitabı olan “Düşler Kenti Tirebolu”yu kaleme aldı. 2013’de “Bir Sevdadır Tirebolu” isimli kitabını yayınlayan Tirebolu aşığı yazar, 2016 yılında “Huzur Limanı Tirebolu” adını verdiği eseri çıkardı. Her yıl yeni bir kitap yayınlamayı planlayan emekli öğretmen Karslı, 2017 yılında “Anılar Diyarı Tirebolu” adlı eserini piyasaya sürdü.

2017 yılına kadar  yazdığı 5 kitabı okuyucularıyla buluşturan Karslı, bu yıl yazıp yayınladığı 6’ncı eseri olan “Yeşil Vadilerden Turkuaza Tirebolu” adlı kitabı için, 24 Ağustos Cuma günü İmza Günü düzenledi. Belediye Başkanı Karabıçak’ın da destekleriyle yeni kitabından 1000 adet bastıran Karslı’nın, Kurban Bayramı’nın son günü ilçe merkezinde düzenlediği İmza Günü yoğun ilgi gördü. Belediye Başkanı Karabıçak’ın da bir süre hazır bulunduğu İmza Günü’nde okuyucularıyla buluşan Karslı, son çıkardığı kitabını piyasaya sürdü.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında açtığı stantta, asistanları Uğur Odabaş, Nabi Koç ve Yılmaz Ayvaz’ın da yardımlarıyla son kitabını imzalayan Karslı, ilçedeki sosyal ve kültürel etkinliklere önemli katkıları olan Belediye Başkanı Karabıçak’a teşekkür ederek, okuyucularından gördüğü ilgiden çok memnun kaldığını ifade etti.