Milletvekili Öztürk’ten, Ahde Vefa! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Milletvekili Öztürk’ten, Ahde Vefa!


Giresun Ak Parti Milletvekili Sabri Öztürk, Tirebolulu Komutan Binbaşı H. Avni Alparslan’a şehitlik yapılması konusunda önemli bir hizmete imza atarak, Tireboluluların gönlünü kazandı…

Milli Mücadele Kahramanlarımızdan 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın, Ankara’nın Haymana ilçesinde bulunan mezarının çevresinin, şehitlik olarak düzenlenmesi kararı alındı.

Tirebolulu komutanı Ankara Haymana’da yer alan mezarının şehitlik olarak düzenlenmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanı ve Milli Parklar Genel Müdürü ile görüşen Giresun Ak Parti Milletvekili Sabri Öztürk, yapmış olduğu girişimler sonucunda, söz konusu alana şehitlik yapılması ve Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yılı olan 2021’de tamamlanması kararının alındığını bildirdi.Milli Mücadele’nin önemli kahramanlarından ve Giresun’umuzun gurur kaynağı olan Hüseyin Avni Alparslan’ın aziz hatırasının gelecek kuşaklara aktarılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Milletvekili Öztürk, bu projenin hayat bulmasında başta İstanbul’da bulunan TİRDEF olmak üzere, emeği geçen sivil toplum kuruluşlarına, Tarım ve Orman Bakanı ile Milli Parklar Genel Müdürüne teşekkürlerini ileterek, “Bir kez daha Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan’ı ve bu aziz vatanın bağrında yatan tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yad ediyor, emanetlerine canımız pahasına sahip çıkacağımızı belirtmek istiyorum” dedi ve Haymana’daki şehitliğin 2021 yılının 30 Ağustos’unda hizmete açılacağını yineledi.