Son Dakika

Aralık 4 2023 | Pazartesi
YAŞAM

Mimiroğlu’nun anısı, Keşap’ta da yaşatılacak!

2016 yılında Kilis’te şehit olan Tirebolulu Polis Memuru Murat Mimiroğlu’nun adı, Keşap Fen Lisesi’nde yeni açılan kütüphaneye de verildi..!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Destek Programı kapsamında Keşap Fen Lisesi’nde yaptırılan kütüphaneye, Tirebolulu şehit polis Murat Mimiroğlu’nun adı verildi. Bilindiği gibi, şehit polisin ismi daha önce memleketi Tirebolu’da Harşıt Köprüsüne verilmiş ve Harşıt Çayı üzerinde bulunan köprünün adı “Murat Mimiroğlu Köprüsü” olarak değiştirilmişti.

2016 yılında Kilis’te patlamamış roket mermisine müdahalesi sırasında şehit düşen Tirebolulu polis memuru Murat Mimiroğlu’nun adını taşıyan Z tipi kütüphanenin Keşap’taki açılış törenine, şehidin annesi ve babası da katılırken; duygusal anların yaşandığı törende bir konuşma yapan Giresun Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, “Polis yalnız suçun oluşmasını bekleyen, pasif bir gözetleyici olmayıp, toplumda temel ve önemli nitelikte koruyucu, düzenleyici ve caydırıcı görevleri de yerine getiren bir icra gücüdür” dedi. Keşap’taki kütüphane açılışına Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Yakın, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, İl Müftüsü Muhittin Oral ile şehit polis memuru Murat Mimiroğlu’nun babası emekli polis Mustafa Mimiroğlu ve annesi Fatma Mimiroğlu’da katıldı.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler