Minik karatecimiz, Türkiye 3’ncüsü oldu!

Karate Federasyonu tarafından internet üzerinden düzenlenen “Evde Kal Türkiye Şampiyonası’nda finale kadar yükselen minik sporcumuz Yağmur Karakış, üçüncü olarak Milli Takımda yarışmaya hak kazandı…

Karatedeki başarılı sporcumuz Yağmur Karakış, ilgili federasyon tarafından sanal ortamda düzenlenen Online Karate Şampiyonası’nda yine büyük bir başarıya daha imza atarak, kata dalında Türkiye 3’ncüsü oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, sporcular için uyguladığı “Evde Kal” çağrısına uyarak, karateciler için düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na antrenörü Ercan Kara’nın destekleriyle katılan ve ilk tur maçları sonunda birinci olan başarılı sporcumuz Karakış, minikler kata dalında finale yükselmişti. Geçtiğimiz günlere sanal ortamda yapılan Türkiye Finallerinde 36 sporcunun katıldığı şampiyonayı 3’ncülükle bitiren Karakış, bu başarısıyla bir kez daha göğsümüzü kabarttı. Minikler kategorisinde Türkiye 3’ncüsü olan Karakış’ı yürekten kutladığını söyleyen başarılı antrenör Kara, korona sürecinin bitmesinden sonra yapılacak ilk şampiyonada sporcusunun Milli Takımda oynayacağını belirterek, bundan da büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir