MTA’dan, Kazım Karabekir’e Maden Seti! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

MTA’dan, Kazım Karabekir’e Maden Seti!


Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürlüğü’nün talebi üzerine okula Maden Seti gönderen MTA Genel Müdürlüğü’nün bu jesti, camiada büyük memnunluk yarattı…

Tirebolu’nun merkez okullarından Kazım Karabekir Ortaokulu 6’ncı sınıfında öğrenim gören öğrenciler, Yeraltı Kaynaklarımız konulu dersi işlerken, madenlerimizi bir güzel tanıma fırsatı buldular. Okulun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Koray Yarımbaş’ın talebi üzerine harekete geçen Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Nail Vuruşan, MTA Genel Müdürlüğü’ne bir yazı gönderdi.

Tirebolu’daki okulun talebine çok kısa sürede olumlu cevap veren MTA Genel Müdürlüğü, ilçeye ilgili okul emrine Maden Seti gönderdi. Öğrenciler; Sosyal Bilgiler Dersinde Üretim, Dağıtım ve Tüketim Ünitesindeki Yeraltı Kaynaklarımız konusunu, Ankara’dan gönderilen Maden Seti sayesinde işlediler ve böylece madenlerimizi daha yakından tanıdılar. Okul müdürlüğünün talebiyle Maden Setine kavuşan öğrenciler, Sosyal Bilgiler Dersini öğretmenleri nezaretinde madenlerimizi bizzat görerek işlediler.

Okul müdürü Vuruşan, yaptıkları talebe çok kısa sürede olumlu karşılık veren ve Tirebolu’ya Maden Seti gönderen MTA Genel Müdürlüğü’ne teşekkürlerini ileterek, eğitim-öğretimde yaparak ve yaşayarak yapılan uygulamanın öğrenciler üzerindeki etkisinin önemli olduğunu söylerken; MTA’nın bu jestinin camiada büyük memnunluk yarattığını sözlerine ekledi.  


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir