Son Dakika

Nisan 13 2024 | Cumartesi
SPOR

Mucizenin adı: Tirebolu Alsancakspor!

Tirebolu’nun Giresun 2. Amatör Küme Futbol Ligindeki çiçeği burnunda temsilcisi, ilk devrede oynadığı 4 maçı da kazanarak, büyük bir başarıya imza attı ve grubunda devreyi lider bitirdi…

Tirebolu’da yeni kurulan ve Giresun 2. Amatör Küme Futbol Liginde ilk sezonuna fırtına gibi giren Kırmızı-Beyazlı temsilcimiz Alsancakspor, oynadığı 4 maçı da kazanarak, grubunda devreyi lider olarak kapadı. Geride kalan hafta sonu Keşap’ta oynadığı önemli maçta grubun iddialı ve güçlü takımı Kalecik Hisarspor’u yendikten sonra, evinde hafta içinde oynadığı Alucraspor maçını da kazanarak, namağlup bir şekilde grubunda liderlik koltuğunun sahibi oldu.Keşap İlçe Stadı’nda 30 Nisan Pazar günü oynadığı maçta Kalecik Hisarspor’u, İbrahim Yılmaz ve Burak Demiral’ın golleriyle 2-1 mağlup eden Alsancakspor, ardından hafta içi mesaisinde Tirebolu’da Alucraspor ile karşı karşıya geldi. 3 Mayıs Çarşamba günü rüzgarlı bir havada oynanan mücadelede grubun iddialı takımı Alucra karşısında ilk yarıda sonuca giden ve golcü oyuncusu İbrahim Yılmaz’ın golüyle kazanan ligin çiçeği burnunda ekibi Alsancakspor, böylece 12 puan toplayarak ilk devreyi lider olarak kapattı. Ligin yeni takımı olmasına rağmen kendisini grubunda şampiyonluk mücadelesinin içinde bulan Alsancakspor’un bu başarısı, ilçede ve spor kamuoyunda büyük sevinç yarattı. Bu hafta sonu başlayacak ikinci yarının ilk haftasını bay geçirecek olan Alsancakspor’un, Alucra ile yaptığı maçın teknik analizini veriyoruz.HAKEMLER: Salih Çetin 3, M. Can Onuk 3, Gökhan Karagöl 3.

ALSANCAKSPOR: Uğur 3 – Bilal 2, Ahmet 3, İlkcan 3, Murat 3 – İ. Keskin 2 (Onur 2), Oğuzhan 3, Mehmet 3, Barış 2, İ. Yılmaz 3 (Emre 2) – Rahim 2 (Semih 2).

ALUCRASPOR: Engin 2 – Murat 1 (Soner 1), Halil 2 (Bilal 2), Emre 2, Aydın 1 (Ömer 2) – Ahmet 3, Yavuz 1 (Ünal 2), Muhammet 1 (Eyüphan 1), Miraç 2, Cafer 2 – Emirhan 2.

SARI KARTLAR: Ünal ve Emirhan (Alucraspor); İ. Keskin ve Uğur (Alsancakspor).

GOL: Dk. 42 İbrahim Yılmaz (Tirebolu Alsancakspor: 1 – Alucraspor: 0).

                                                                            (Mahmut BORA/Tirebolu Ekspres-Tirebolu)

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler