Son Dakika

Aralık 11 2023 | Pazartesi
GÜNDEM

Müftü Aydın, Tirebolu’ya veda etti!

Son 5,5 yıldan bu yana Tirebolu Müftülüğü görevini başarıyla ifa eden Bedir Aydın için 15 Ocak Pazartesi günü Mavi-Yeşil Restaurant’ta veda yemeği verildi…

5,5 yıldan bu yana Tirebolu İlçe Müftülüğü görevini yürüten değerli din adamı Bedir Aydın, Tirebolu’ya veda etti. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Almanya’nın Essen şehrine Din Görevlisi olarak tayin edilen Müftü Aydın, böylece Tirebolu’daki görevini tamamlamış oldu.

Tirebolu’da 5,5 yıl gibi uzun bir süre görev yapan Müftü Bedir Aydın için İlçe Müftülüğü tarafından 15 Ocak Pazartesi günü Mavi-Yeşil Restaurant’ta bir Veda Yemeği düzenlendi. Müftü Aydın’ın veda programına Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı, Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, İl Müftüsü Muhittin Oral, ilçedeki daire amirleriyle çok sayıda ilçe müftüsü katıldı. Mavi-Yeşil Restaurant’taki veda programında Kaymakam Tavlı, Belediye Başkanı Karapıçak ve İl Müftüsü Oral, birer konuşma yaparak, Müftü Aydın’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Gayet samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen Veda Programı sonunda Tirebolu Kaymakamı Tavlı, görevi gereği ilçemizden ayrılan Müftü Aydın’a plaket takdim etti. Müftü Aydın ise yaptığı veda konuşmasında, tüm ilçe yöneticilerine ve Tirebolululara teşekkür ederk, “5,5 yıldır büyük bir şevkle görev yaptığım Tirebolu’dan çok iyi intibalarla ayrılıyorum. Görevim sırasında kurumumuza ve şahsıma gösterilen sıcak ilgiden dolayı herkese minnettarım. Ben, Tirebolu’ya ve Tirebolululara varsa, hakkımı helal ediyorum ve hepinizden de helallik istiyorum. Bana hakkınızı helal edin. Tirebolu’yu ve sizleri asla unutmayacağım” şeklinde ifadeler kullandı.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler