Son Dakika

Mart 4 2024 | Pazartesi
YAŞAM

Muhtar Kadıoğlu’nu ebediyete uğurladık!

Tirebolu Körliman Mahallesi’nin kurucu muhtarı Nevzat Kadıoğlu, ilçede düzenlenen hazin bir törenle gözyaşları arasında toprağa verildi…

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybeden Tirebolu’nun sevilen şahsiyetlerinden kurucu muhtar Nevzat Kadıoğlu’nu (55), 18 Ekim Cuma günü Körliman Mahallesinde düzenlenen hazin bir törenle son yolculuğuna uğurladık.

Körliman Mahallesi eşraflarından Kadıoğlu Ailesinin sevilen ve sayılan kişilerinden biri olan ve zamanında mahallesinde kurucu muhtar olarak görev yapan evli ve 2 erkek çocuk babası Nevzat Kadıoğlu, bir süreden beri amansız hastalıkla mücadele ediyordu. Tirebolu’da Körliman Mahallesi denince ilk akla gelen isim olan ve çevresinde efendiliğiyle tanınan Nevzat Kadıoğlu, gençlik yıllarında mahalle takımında uzun süre forma giymiş ve gençlere de örnek olmuştu. Bir süre önce yakalandığı amansız hastalıkla mücadele veren ve hastane hastane dolaşan değerli kardeşimiz, son olarak kaldırıldığı Giresun’da hayata gözlerini yumarken; ailesini ve yakınlarını yasa boğdu.

Körliman Mahallesinin kurucu muhtarı Kadıoğlu için 18 Ekim Cuma günü  Tirebolu’da hazin bir uğurlama töreni yapıldı. Körliman Mahallesine akın eden sevenleri, Kadıoğlu’nu son yolculuğa uğurlarken; mahalle tarihi günlerinden birini yaşadı. Kalabalık bir cemaatin katıldığı cenazede Kadıoğlu’nun kardeşleri Besim, Leyla ve Ayla ile eşi Sadiye ve oğulları Ahmet ve Gökhan, amca çocukları Halil Kadıoğlu, taziyeleri kabul ederken; hepsi de büyük üzüntü içindeydi. Merhum Kadıoğlu’nun naaşı evlerinin önünde alınan helallikten sonra Körliman Mahallesi Camii avlusuna getirildi. Cenazeye katılan kalabalık Kadıoğlu’nun yakınlarının acılarını paylaşırken, cemaatteki dostları aile fertlerine tek tek başsağlığı dileğinde bulundu.

Ölümüyle herkesi üzen ve ailesiyle sevenlerini yasa boğan Nevzat Kadıoğlu’nun cenazesi, Körliman Merkez Camiinde Cuma Namazının ardından kılınan namazdan sonra ilçenin Hamam Mahallesindeki Kurucakale Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum kardeşimize Allah’tan gani gani rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına da bir kez daha başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler