Son Dakika

Mayıs 28 2024 | Salı
GÜNDEM

Muhtar Köse’nin katil zanlısı yakalandı!

Tirebolu’da gece evinde bıçaklanarak öldürülen Kürtünlü muhtar Ayhan Köse’nin katil zanlısı M. G. (38), Güvenlik Güçlerinin sıkı takibi sonucu Ordu’da yakalanarak gözaltına alındı…

Tirebolu’da 26 Eylül Perşembe gecesi Körliman Mahallesindeki bir evde işlenen korkunç cinayetin faili, Güvenlik Güçlerinin sıkı takibi sonucu Ordu’da yakalandı ve Tirebolu’da gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kürtün Muhtarlar Derneği Başkanı olan ve Tirebolu’da esnaflık yapan Ayhan Köse’nin, imam nikahlı eşi Gürcü asıllı Malvina Goradze’nin ablası Katerina Goradze’nin dostu olduğu bildirilen Gaziantep Nizipli M. G. (38) tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü, kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda ortaya çıktı.

Olaydan önce Tirebolu’ya gelip çeşitli yerlerde incelemeler yapan ve olay günü gecesi Körliman Mahallesindeki bir otelde kalan katil zanlısı M. G.’nin, gece yarısı çatısından girdiği evde Ayhan Köse’yi, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdüğü anlaşıldı. Cinayet Masası Ekiplerinin ve Tirebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı araştırma ve incelemeler sonucu gözaltına alınan ve suçunu itiraf eden M.G., 28 Eylül Cumartesi günü saat 17.30’da Tirebolu’da Nöbetçi Mahkemeye çıkarıldı. Bu arada, zanlı M. G.’nin dostu olduğu bildirilen Gürcü asıllı Katerina Goradze’de gözaltına alınmış olup; cinayetin kısa sürede ortaya çıkarılması, kamuoyunda takdirle karşılanırken; korkunç olayda hayatını kaybeden muhtar Hasan Köse’de, aynı gün memleketi Kürtün’de toprağa verildi.       

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler