Okullar 31 Ağustos’ta açılacak! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Okullar 31 Ağustos’ta açılacak!


Yeni dönemde okullarda uyulacak korona virüs kuralları da belli oldu…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı’na dair 81 ile gönderdiği genelgeye göre, okullar 31 Ağustos 2020’de açılacak, 18 Haziran 2021’de kapanacak.

Okullarda birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım 2020’de, yarı yıl tatili 25 Ocak – 5 Şubat 2021’de, ikinci dönem ara tatili 12 – 16 Nisan 2021’de yapılacak.

OKULLARDA UYULACAK KORONAVİRÜS KURALLARI NELER?

Sağlık Bakanlığı, 31 Ağustos’ta açılması planlanan okullarda alınacak koronavirüs tedbirlerini belirledi. Buna göre, okullarda ateş ölçer, maske, sıvı sabun ve el dezenfektanı ile kullanılmış maskeler için kapaklı çöp kutuları bulunacak. Sınıflarda sosyal mesafe en az 1 metre olacak, oturma düzeni yüz yüze olmayacak, çapraz oturulacak. Okullarda en az 4 metrekareye bir kişi düşecek şekilde personel ve öğrenci planlaması yapılacak. Sınıflar sık sık havalandırılıp, zorunlu olmadıkça toplu etkinlik yapılamayacak. Bu arada, tüm okullarda ilk ders Kovid-19 olacak. Veliler, koronavirüs belirtisi görmeleri halinde çocuklarını okula göndermeyecekleri konusunda taahhütname imzalayacaklar. Okullardaki bu uygulamalar Güncellenen Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ne göre düzenlenecek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir