Okullararası Futsal İl Birinciliği müsabakaları Tirebolu’da yapılıyor… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Okullararası Futsal İl Birinciliği müsabakaları Tirebolu’da yapılıyor…


Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar kategorilerinde yapılan şampiyonaya ilçemizden Çeğel Asım Yıldırım Ortaokulu ile İmam-Hatip Ortaokulu katıldı, Çeğel Ortaokulu il ikincisi oldu…

Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okullararası Spor Faaliyetleri proğramında yer alan Küçükler Futsal İl Birinciliği (Kız-Erkek) müsabakaları Tirebolu’da yapılıyor.

Erkekler kategorisinde 11 ve kızlar ketagorisinde de 3 okulun katıldığı müsabakalar, 30 Nisan’da başlamış olup, 28 Mayıs’taki final maçlarıyla sona erecek. Küçükler Futsal İl Birinciliğinde Tirebolu’yu sadece 2 okul temsil etti. Erkeklerde İmam-Hatip Ortaokulu’nun katıldığı birincilikte 3 maçından ikisini kaybeden temsilcimiz derece yapamazken; kızlar kategorisinde müsabakalara katılan Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Keskin yönetimindeki Çeğel Asım Yıldırım Ortaokulu, iki Bulancaklı rakibi arasında il ikincisi olma başarısını gösterdi.

Tirebolu’da Körliman Mahallesindeki Spor Salonunda gerçekleşen Giresun Okullararası Futsal İl Birinciliği müsabakaları 28 Mayıs’ta yapılacak final maçlarıyla sona erecek ve turnuva sonunda dereceye giren okullara törenle kupa ve ödüller verilecek.