Ömer Hıdır, İl Daimi Encümenine seçildi… - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Ömer Hıdır, İl Daimi Encümenine seçildi…


Giresun İl Genel Meclisi, 3 kişiden oluşan Encümen üyelerini seçti ve Tirebolu’dan Ömer Hıdır ile Eynesil’den Ziya Köse ve Çamoluk’tan Orhan Uzunkaya, İl Daimi Encümeninin yeni üyeleri oldu…

Giresun İl Genel Meclisi, Nisan ayına ait ilk toplantıda 3 kişilik İl Daimi Encümen üyeliklerinin yanı sıra Meclis İhtisas Komisyonlarını da seçti. Tirebolu İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Hıdır, en fazla oyu alarak, İl Daimi Emcümeninin 3 üyesinden birisi oldu.

Encümen üyeliklerinin seçiminde Ak Parti Grubu; Eynesil’den Ziya Köse, Tirebolu’dan Ömer Hıdır ve Çamoluk’tan Orhan Uzunkaya’yı aday gösterirken; Şebinkarahisarlı Ak Parti Meclis Üyesi Uğur Erarslan’da ferdi olarak adaylığını koydu. CHP ise kendi grubundan Tahsin Dervişoğlu’nu aday gösterdi. Yapılan seçim sonucunda 3 kişilik İl Daimi Encüman Üyeliğine; Tirebolu’dan Ömer Hıdır (37 oyla), Eynesil’den Ziya Köse (36 oyla) Çamoluk’tan Orhan Uzunkaya (21 oyla) seçildiler. Bilindiği gibi, Tirebolu’yu İl Genel Meclisinde Ak Partili üyeler Halil Aydın, Ömer Hıdır ve Resul Özdemir temsil ediyor.