Örenkayalı gençlerin çevre duyarlılığı! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Örenkayalı gençlerin çevre duyarlılığı!


Tirebolu’nun Örenkaya Köyünde 3 yıl önce başlatılan ve bu yıl 4’ncüsü gerçekleşen Çöp Toplama Kampanyası’na, köy muhtarı ve öğretmenler de destek verdi…

Tirebolu’ya bağlı Örenkaya Köyünde 3 yıl önce gençlerin ve gurbetçilerin başlattığı ve geleneksel hale getirdiği Çöp Toplama Kampanyası’nın, bu yıl dördüncüsü gerçekleşirken, köy muhtarı ve öğretmenlerin de katıldığı etkinlikte çevre temizliği yapıldı.

Örenkaya Köyünde çevreye karşı duyarlılık gösteren gençlerin, 3 yıl önce başlatmış oldukları bu anlamlı ve örnek etkinlikte, 13 Temmuz Cumartesi günü köydeki tarihi Bedrama Kalesi önünde toplanan çevreciler, kale önünden başlayarak Harşıt Vadisine kadar olan yollardaki çöpleri toplayıp imha ettiler. Örenkaya Köyü Muhtarı Ali Kara ile köyde bulunan öğretmenlerin de bizzat destek verdikleri kampanya ile çevreyi tertemiz eden gençler, böylece örnek bir davranış sergilemiş oldular.

Tarihi Bedrama Kalesi’yle turistlerin dikkatini çeken ve turizm yönünden keşfedilmeyi bekleyen Örenkaya Köyünde gençlerin ve gurbetçilerin başlatmış olduğu Çöp Toplama Kampanyası’nın, diğer köylere de örnek olması gertektiğini söyleyen köy muhtarı ve emekli öğretmen Kara, kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederek, “Gençlerimiz her yıl örnek bir davranış sergileyerek, köyümüzü ve çevresini tertemiz yapıyor. Kalesiyle, tarihi ve turistik bir öneme sahip olan köyümüzde bu yıl 4’ncüsünü gerçekleştirdiğimiz etkinlikle her tarafı tertemiz ve örnek bir çevre yaptık. Emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum” dedi.


Örenkayalı gençlerin çevre duyarlılığı!” için bir yorum

  1. İnsallah butun Tirebolu ya ornek olur.Emegi gecenleri tebrik ederiyorum.

Yorumlar kapatıldı.