Örnek muhtar, botları dağıttı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Örnek muhtar, botları dağıttı!


Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi Muhtarı Altay, Kışlık Bot Kampanyası kapsamında 490 çift bot dağıtarak, bir rekora imza attı…

Tirebolu’da merkez Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı yapan Osman Altay, ilçe genelinde 2 ay önce başlattığı bir kampanya ile ihtiyaç sahibi öğrencileri ve vatandaşları kışlık bot sahibi yaptı. Kampanya süresince yardımsever vatandaşlardan topladığı botları, merkez ve köylerdeki 14 okula dağıtan muhtar Altay, bu tür yardım kampanyalarının devam edeceğini belirterek, ihtiyaç sahibi öğrencilerle vatandaşlara 200 adet kışlık mont dağıtımı için de hazır olduğunu söyledi.

Son Yerel Seçimlerde Yeniköy Mahallesi’nde muhtarlığa seçilen ve seçimlerin bitimiyle birlikte kolları sıvayan genç muhtar Altay, görev yaptığı mahallede yaptığı sosyal ve kültürel çalışmalarla ön plana çıkarken, ilçe halkı tarafından da örnek muhtar olarak lanse ediliyor. Genç ve idealist muhtar Altay, Kışlık Bot Kampanyasında 490 çift botun ihtiyaç sahibi öğrencilere ve vatandaşlara ulaşmasını sağlarken; şimdi de 200 adet kışlık mont dağıtımı için hazır olduğunu kaydetti.

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında mahallede önemli aktivitelere imza atan ve herkesin takdirini kazanan muhtar Altay, açılan kampanyalarda muhtarlığa önemli katkılarda bulunan ve 200 çift botla kendilerine büyük destek veren Kadın ve Demokrasi Vakfı yöneticileriyle hayırsever vatandaşlara teşekkürlerini ileterek, bu tür kampanyalara devam edeceğini bildirdi. Genç muhtar Altay, “Biz, her zaman geleceğimizin teminatı olan gençlerin yanındayız. İhtiyaç sahibi öğrencilerimiz için yaptığımız bu etkinliğe katkıda bulunan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.