Özel öğrencilerden tiyatro gösterisi! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Özel öğrencilerden tiyatro gösterisi!


Tirebolu Ahmet Rasim Baş Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, rengarenk görüntüler içinde hazırladıkları tiyatroyu sahnelerken ayakta alkışlandılar…

Tirebolu’da hizmet veren Ahmet Rasim Baş Özel Uygulama Okulu öğrencileri, hazırlamış oldukları tiyatroyu rengarenk görüntüler içinde sahneye koydular.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen ve Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda sahnelenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Salih Yüce’de katıldı. Özel eğitim öğrencilerinin sunduğu tiyatro gösterisi, izleyiciler tarafından ayakta alkışlanırken; özel öğrencilerin okumuş olduğu şiir ve şarkılar, etkinliğe ayrı bir renk kattı. Söz konusu etkinlikten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakam Yüce, “Özel öğrencilerimizin sunduğu gösteriyi büyük bir zevkle izledik. Bu tür güzel faaliyetleri daha geniş kitlelere yaymamız gerekir. Etkinlikte emeği geçen hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyor ve tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum” diyerek, özel gereksinimli öğrencilerin faaliyetleriyle gururlandıklarını dile getirdi.

Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Fatih Göl’de yaptığı değerlendirmede, etkinliğe duyarlılık gösteren İlçe Kaymakamı Yüce’ye ve tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Özel öğrencilerin yapabildiği her şey, dizebildiği her boncuk, resmedebildiği her sevinç, öğrenebildiği her kelime ve telaffuz edebildiği her harf, bizler için çok kıymetlidir. O yüzden, birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarımı gönülden kutluyorum” dedi. Tirebolu’da özel öğrencilerin gerçekleştirdiği etkinliğe; İlçe Kaymakamı Yüce’nin yanı sıra Kaymakamın öğretmen eşi Mina Yüce ile Belediye Başkanı Burhan Takır’ın eşi Emriye Takır, Garnizon Komutanı Asteğmen Furkan Can Cengiz, kurum ve daire amirleriyle öğrenciler de katıldı.