Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
EĞİTİM

Özel Öğretim Okulu’na Ödenek!

Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı Çamur, Ahmet Rasim Baş Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’na ilgili bakanlıktan 8 milyonluk ek ödenek sağlandığını bildirdi…

Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı Tayyip Çamur, ilçede yapım çalışmaları devam eden Ahmet Rasim Baş Özel Eğitim ve Uygulama Okulu ek binası için ilgili bakanlıktan 8 milyon liralık ek ödenek sağlandığını belirterek, bu ödenekle okulun geri kalan inşaatının tamamlanacağını bildirdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Çamur’un, sosyal medya üzerinden müjde olarak verdiği haberde şu ifadeler kullanıldı: “İlçemiz Demirci Mahallesi’nde Devlet-Vatandaş işbirliği ile yapımı devam eden ve yüzde 51’inin yapımını hayırsever iş insanımız Rasim Baş’ın üstlendiği –Tirebolu Ahmet Rasim Baş Özel Eğitim ve Uygulama Okulu– ek bina inşaatının yapımı için kalan ve devletin tasarrufunda olan inşaat kısmının ödeneğinin çıktığının müjdesini siz değerli halkımıza vermek istiyorum. Daha önce de Körliman Mahallesi’nde bulunan Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlköğretim Okulu’nun, yaptığımız görüşmeler sonucu ihaleye çıkarılacağı müjdesini vermiştik. Şimdi ise Demirci Mahallemizdeki bu özel okulumuzun kalan inşaatı için gerekli ödeneğin çıktığı müjdesini sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Yaklaşık 8 milyonluk bir ödenekle özel çocuklarımızın yuvasını en kısa zamanda bitirmiş olacağız.

İlçe Başkanı olduktan sonra Tirebolu’nun geciken ve aksayan sorunları için gece-gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Çamur, söz konusu okullar için yapılan çalışmalarda kendilerine destek veren Giresun Milletvekili Ali Temür ile Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Daire Başkanı hemşerimiz Ercan Türk ve Ak Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz’a teşekkürlerini ilettiğini de kaydetti ve “Her iki okulumuz da ilçemize ve öğrencilerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler