Son Dakika

Mart 4 2024 | Pazartesi
EKONOMİGÜNDEM

Parke Tesisine, Belediye talip oldu!

Tirebolu’da yıllar önce İl Özel İdaresi tarafından kurulan ve son 2 yıldır atıl durumda olup satışa çıkarılan Kilitli Parke Taşı Tesisine, Tirebolu Belediyesi talip çıktı…

Tirebolu’da yıllar önce Harşıt Vadisi içine İl Özel İdaresi tarafından kurulan ve bugün atıl durumda olan Konkasör Tesislerinin satışa çıkarılacağının açıklanması üzerine, Tirebolu Belediyesi’nin söz konusu tesise talip olduğu bildirildi. Tesisin satışa çıkarılacağı haberine tepki gösteren Tirebolulu İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci, buna izin vermeyeceklerini belirterek, “Tirebolu’nun bir çakıl taşını dahi sattırmayız” dedi.İlçede Kilitli Parke üretimi yapan tesisin İl Özel İdaresi kanalıyla satışa çıkarılacağı yönündeki bu gelişme üzerine olaya el atan Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, belediye olarak söz konusu tesise talip olduklarını belirterek, “Tesisi bize versinler, biz çalıştıralım” dedi. Tirebolulu İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci’nin de çıkışıyla satışına karşı durulan Kilitli Parke Üretim Tesisiyle ilgili olarak konuyu değerlendiren Belediye Başkanı Takır, belediye olarak böyle bir tesisin satışına razı olamayacaklarını ifade ederek, “İlçemizde kurulu bulunan böylesine bir tesisin yoktan yere satılmasına izin veremeyiz. Özel İdare tesisin işletilmesi işini bize devretsin, biz işletelim. Tesisi biz Özel İdare adına işletelim, üretim yapalım ve ihtiyacı olanlara satalım. Böylelikle ilçemizdeki tesis te elden çıkmamış olur” şeklinde değerlendirme yaptı.

Öte yandan, Tirebolu’daki söz konusu tesisle ilgili satış olayının İl Genel Meclisi’nde de ele alınacağı belirtilirken; bu tesisin akıbetinin nasıl olacağı merakla ediliyor. Bu arada, 3 yıl önce kiraya verilen ve son 2 yıldır atıl vaziyette bekletilen Konkasör Tesislerinin kurulma maliyetinin 10 milyon lirayı bulduğu belirtilirken; tesisin yeniden kurulması halinde bu maliyetin daha da büyük meblağa ulaşacağı kaydedildi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler