Plaj Şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendiler! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Plaj Şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendiler!


Tirebolu Sakarya İlkokulu’nun organizesinde gerçekleşen şenliklere ilçedeki ilkokulların öğrencileri katıldı, 2 gün süren şenlik küçük öğrencileri eğlenceye doyurdu…

Tirebolu’da faaliyet gösteren ilkokul öğrencileri için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezaretinde ve Sakarya İlkokulu organizesinde düzenlenen Plaj Şenliklerinde, öğrenciler hem stres attılar ve hem de gönüllerince eğlendiler.

İlçenin merkez okullarından Sakarya İlkokulu Müdürlüğü’nün organize ettiği ve okul öğretmenlerinden Altay Odabaş tarafından üretilen projeler, Yeniköy Mahallesi Aile Plajında 2 gün süreyle uygulamaya konuldu. “Birlikte Eğleniyorum, Oyunlarla Büyüyorum” adlı projeyle küçük öğrencilerin birbirleriyle yarışmasına olanak sağlayan organizasyonda ortaya çıkan oyunlar, çocukların coşkuyla eğlenmelerine ve hoşça vakit geçirmelerine fırsat hazırlarken; öğrencilerin birbirleriyle kıyasıya yarışmalarını izleyen yetişkinler de bundan büyük zevk aldılar.

Bu arada, çocukların yarışmalarına sırtında “Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar” ibaresi yazılan tişortü giyerek eşlik eden Sakarya İlkokulu Müdürü Zihni Yılmaz’da, plajda düzenlenen etkinliğe ayrı bir renk katarken; sanki ilkokul günlerindeki anlarını hatırlar gibiydi. İlçede zaman zaman bu tür etkinliklerle eğitim-öğretimde farkındalık yaratan ve çocukların yetişmesinde değişik yöntemler uygulayan Sakarya İlkokulu, bu yönüyle örnek okul olarak dikkat çekiyor. Eğitim ve öğretimde sosyal etkinliklerin ve zeka oyunlarının önemine inanan ve çocukların gelişmesinde bunun büyük bir ihtiyaç olduğunu söyleyen idealist eğitimci Yılmaz, okul olarak bu konuda çok şanslı olduklarını ve özellikle de bu konuda uzman olan Altay Odabaş gibi bir öğretmene sahip olmaktan gurur duyduklarını da ifade ederek, “Amacımız, çocukları en güzel şekilde geleceğe hazırlamak ve onların bilgi-beceri-oyun dağarcıklarını geliştirmek ve zenginleştirmektir. Bunu da sağlamak için okulumuzda tüm öğretmen arkadaşlarımızla birlikte projeler planlıyoruz” dedi.