Prof. Dr. Dursun, Tirebolu’da yaşatılacak! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Prof. Dr. Dursun, Tirebolu’da yaşatılacak!


Tirebolu’nun yetiştirdiği değerli bilim insanı merhum Prof. Dr. A. Haluk Dursun’un adı ilçede ölümsüzleştirilecek…

Tirebolu’nun yetiştirdiği değerli bilim insanı merhum Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun’a, Tirebolu’dan anlamlı bir vefa örneği. Geride bıraktığımız yıl içinde elim bir trafik kazası sonucu yitirdiğimiz Prof. Dr. Dursun için Tirebolu Belediye Meclisi tarafından alınan bir kararla, adının yaşatılması yolunda ilçedeki bir sokağa isminin verilmesi kabul edildi.

Tirebolu Belediye Meclisi’nin Ocak ayının ilk haftasında yaptığı toplantıda; Ak Parti Meclis Grup Sözcüsü Halil Kadıoğlu ile yine aynı partiden Erim Yaman, Arif Aydın ve Mustafa Meşe tarafından Prof. Dr. Haluk Dursun’un adının bir sokağa verilmesi konusundaki önergesi, Belediye Meclisince de onaylanarak yürürlüğe konuldu. Buna göre; merhum bilim insanı Prof. Dr. A. Haluk Dursun’un adının gelecek kuşaklara da intikal etmesi için ilçemizin Hamam Mahallesindeki Kale Sokağın adı “Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Sokağı” olarak değiştirilecek.

Bilindiği gibi, Prof. Dr. Dursun, son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığında Bakan Yardımcısı olarak görev yaparken; 2019’un Eylül ayında Van’ın Erciş ilçesinde geçirdiği elim bir trafik kazasında yaşamını yitirmişti. Kendisini kültüre adayan ve Türkiye için büyük bir kayıp olan değerli hemşerimiz Prof. Dr. Dursun’a, baba ocağı Tirebolu’da gösterilen vefa örneği, tüm kamuoyunda takdirle karşılanırken; onun gibi bir bilim insanının ölümsüzleştirilmesi de önemli bir davranış olarak değerlendiriliyor.


Prof. Dr. Dursun, Tirebolu’da yaşatılacak!” için bir yorum

  1. Hocam için sokak ismi hafif kalır. Ona cadde ismi verilmelidir. Yoksa yapılavçcsk ilk kamu yatırımına ismi verilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir