Prof. Dr. Dursun, trafiğe kurban gitti! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Prof. Dr. Dursun, trafiğe kurban gitti!


Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı değerli hemşerimiz Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Van’ın Erciş ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti..!

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı değerli hemşerimiz ve ilim adamı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Van’ın Erciş ilçesinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, 1071 Malazgirt Zaferi’nin 948’nci yıldönümü kutlamaları dolayısıyla Muş’un Malazgirt ilçesine giden Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Dursun, buradaki incelemelerinin ardından Bitlis’in Ahlat ilçesine geçti. Bitlis’in Ahlat ilçesinde de bakanlığıyla ilgili incelemelerde bulunan Dursun, son olarak Van’ın Erciş ilçesine gitmek üzere yola çıktı. İçinde kendisiyle birlikte 4 kişinin bulunduğu 27 AAL 348 plakalı otomobil, yol kenarındaki mıcırlar nedeniyle kontrolden çıkarak, savruldu. Yol kenarındaki yamaca çarpan ve hurdaya dönen otomobildeki Prof. Dr. Dursun ile 3 kişi yaralandı. Kazada ağır yaralanan Dursun ile diğer 3 kişi acilen Erciş Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Prof. Dr. Haluk Dursun hayatını kaybetti.

Bakan Yardımcısı Dursun’un acı haberi kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılırken; başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere bakanlar ve üst düzey bürokratlar taziye mesajları yayınlayarak, değerli ilim adamını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdiler. Köken olarak aslen Tirebolulu olan ve 1957 yılında Kocaeli Hereke’de doğan Prof. Dr. A. Haluk Dursun’un, elim bir trafik kazası sonucu yaşamını kaybetmesi, yurt çapında büyük üzüntü yarattı. Kendisini Türkiye’nin kültür meselesine adayan ve çok değerli bir kültür adamı olan Prof. Dr. Dursun’un cenazesi 20 Ağustos Salı günü  İstanbul’da toprağa verileceği öğrenildi. Hepimizin ve tüm Türkiye’nin başı sağ olsun. Ailesine ve yakınlarına Allah sabırlar ihsan eylesin..!