Prof. Dr. Yılmaz Can, GRÜ Rektörü Oldu! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Prof. Dr. Yılmaz Can, GRÜ Rektörü Oldu!


Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’ne bir süredir vekalet eden Prof. Dr. Yılmaz Can, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bu göreve asaleten atandı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 11 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’ne, bu görevi bir süredir vekaleten yürüten Prof. Dr. Yılmaz Can atandı. Giresunlu akademisyen Can, geride bıraktığımız dönemde yapılan Yerel Seçimler öncesi Ak Parti’den Giresun Belediye Başkanlığı için aday adayı da olmuştu.

Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Can, 30 Mayıs 2019 tarihinde görevinden istifa eden Prof. Dr. Cevdet Coşkun’dan boşalan rektörlük görevine vekalet ediyordu. Aslen Giresunlu olan ve ilk kez bir hemşerimize emanet edilen Giresun Üniversitesi’nin yeni rektörü Can, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversite olarak Giresun’a en iyi hizmeti vermenin çanası içinde olacağını söyledi. Yeni rektörümüz Can’ı tebrik ediyor ve kendisine memleketinin üniversitesinde üstün başarılar diliyoruz.