Sağanak yağış, Tirebolu 14 Evler yolunda hasara yol açtı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Sağanak yağış, Tirebolu 14 Evler yolunda hasara yol açtı!


Bölgemizin bazı kesimlerinde hafta içinde etkili olan yağışlar yüzünden birçok yerde trafikte aksamalar görülürken; ilçemizin 14 Evler semtine inen yol da trafiğe kapandı!

Doğu Karadeniz Bölgesinde ve özellikle Giresun ile ilçelerinde etkili olan aşırı yağışlar, bazı bölümlerde şehirlerarası karayolunda trafiğin aksamasına neden olurken; Tirebolu’da şehir içi kesiminde de yer yer çökmeler meydana geldi.

İlçenin Yeniköy Mahallesindeki ara yollarda hasara yol açan şiddetli yağış, 14 Evler semtine inen yolun kapanmasına neden oldu. Mahalle muhtarı Cemil Karahasanoğlu’nun, belediyeye haber vermesiyle sabahın erken saatlerinde olay yerine gelen Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, aşırı yağışların 14 Evler semtine inen yola verdiği zararı yerinde tespit ederek, görevlilere söz konusu yolun yapılması talimatını verdi.

Önceki gece sahurdan sonra başlayan ve ertesi gün devam eden şiddetli yağışlar yüzünden yer yer çökmeler meydana gelen ve yıkılan 14 Evler semti yolunda çalışmalar başlatılırken; Yeniköy Mahallesinden sahil kesimine inen ara yollar araç trafiğine kapatıldı.