Sakarya İlkokulu, “Tombik” Şampiyonu! | Tirebolu Ekspress Haber

Sakarya İlkokulu, “Tombik” Şampiyonu!

Giresun’da yapılan Geleneksel Çocuk Oyunları Olimpiyatlarında Tombik oyunuyla il birincisi olan Tirebolu Sakarya İlkokulu, bir kez daha göğsümüzü kabarttı…

Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu, Geleneksel Çocuk Oyunları Olimpiyatlarında ilçemize birincilik getirdi. İlkokul 4’ncü sınıflar arasında il merkezinde gerçekleşen turnuvada “Tombik” oyunuyla il birinciliğini elde eden Sakarya İlkokulu’nun bu başarısı camiada büyük sevinç yarattı.

24 Nisan Çarşamba günü il merkezinde yapılan final müsabakalarında tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyon olan temsilcimiz Sakarya İlkokulu’na birincilik kupasını Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu verdi.

Eğitim ve öğretim alanında geliştirdiği özel yöntemlerle dikkat çeken ve sosyal-kültürel-sportif etkinliklerde de hep ön planda giden Sakarya İlkokulu’nu, Çocuk Oyunları Olimpiyatlarına hazırlayan H. Mehmet Özttürk ile ekibine teşekkürlerini sunan okul müdürü Zihni Yılmaz, il birincisi olan öğrencilerini de tebrik ederek, “Çocuk Oyunları Olimpiyatlarında il birincisi olan ekibimizle gurur duyduk. Bu olimpiyatlarda emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir