Sakarya İlkokulu’nda gelenek bozulmadı! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Sakarya İlkokulu’nda gelenek bozulmadı!


Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu’nda, Okul Aile Birliği; bu yıl da yine bayanlardan oluştu ve geçen yılın başkan yardımcısı Nurgül Takır, birliğin başkanı oldu…

Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu’nda, geçen yıl başlatılan bir gelenek bozulmadı ve Okul Aile Birliği’nin tüm yöneticileri yine bayanlardan oluştu. Okul Aile Birliği’nde geride kalan dönemde başkan yardımcısı olarak görev yapan Nurgül Takır, bu yıl birliğin başkanı oldu.

Sakarya İlkokulu’nda 5 kişiden oluşan Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu, bu yıl da bayanlara teslim edilirken; okulda geçen yıl başlatılan geleneği bozmayan veliler, Aile Birliği yönetimine yine bayanları getirdiler. Söz konusu okulda tamamı bayanlardan oluşan Aile Birliği Yönetim Kurulunda Nurgül Takır, başkan olurken; Aslıhan Özüpek başkan yardımcısı, Selma Almaoğlu muhasip ve Yeliz Güneş’te sekreterliğe getirildi. Bu arada, Feyza Işık’da kurulda faal üye olarak görev yapacak.

Öte yandan, Okul Aile Birliği yönetimini iki dönemdir bayanlara teslim eden Sakarya İlkokulu’nda, okul-veli-öğretmen diyaloğunun çok olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını bildiren okul müdürü Zihni Yılmaz, bu oluşumun eğitim-öğretimde de önemli katkılar sağladığını dile getirdi.