Sakarya İlkokulu’nda Robotik Kodlama Sınıfı açılacak! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Sakarya İlkokulu’nda Robotik Kodlama Sınıfı açılacak!


Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu’nda bir ilk daha gerçekleştirilerek, Robotik Kodlama Projesi hayata geçirilecek…

Öğrencilerin eğitim ve öğretimlerinde geliştirdiği örnek proje ve yöntemlerle ilçede ön plana çıkan Tirebolu Sakarya İlkokulu’nda, yeni tasarlanan önemli bir proje daha hayata geçirilecek. Robotik Kodlama adı verilen projenin tanıtımı için İlçe Kaymakamı Salih Yüce’ye ilgili okulda sunum yapıldı.

Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu’nda Sınıf Öğretmeni Altay Odabaş tarafından altyapısı hazırlanan projenin sunumu için Kaymakam Yüce’yi okula davet eden Sakarya İlkokulu Müdürü Zihni Yılmaz, proje danışmanı Odabaş ile birlikte Kaymakam Yüce’ye bilgiler verdi. Söz konusu projeyi Kaymakam Yüce’nin de beğendiğini kaydeden okul müdürü Yılmaz, okul bünyesinde açılacak bir sınıfta Robotik Kodlama sistemini tüm öğrencilere benimseteceklerini ifade ederek, bu projenin ilçede bir ilk olacağını ve ileride daha da yaygınlaşması için çaba sarfedeceklerini söyledi.