Sakarya İlkokulu’ndan önemli bir etkinlik! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Sakarya İlkokulu’ndan önemli bir etkinlik!


Tirebolu Sakarya İlkokulu Müdürlüğü, eğitim ve öğretim alanında yaptığı değişik ve ilginç projelerle dikkat çekiyor…

Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu, eğitim ve öğretim alanında yaptığı birbirinden ilginç projelerle dikkat çekiyor. Okulda çocuklarını eğitiminin yanı sıra veliler ve çevreyle değişik ilişkiler kuran, bu arada çeşitli akıl oyunlarıyla öğrencileri geleceğe hazırlayan Sakarya İlkokulu, son olarak yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

İlkokul anılarımın en anlamlısı olur musun?” sloganıyla yeni bir proje daha geliştiren Sakarya İlkokulu Müdürlüğü, her hafta İletişim Fakültesi’nden 20 öğrenciyi kendi öğrencileriyle buluşturup, okul bahçesinde ve sınıflarda bir dizi etkinlik yapıyor. Okulda gerçekleşen bu uygulama ile öğrencilerin kendilerini daha iyi ifade etmeleri, derslerin işleniş sürecine daha etkili katılmaları, sosyal ilişkilerde daha başarılı olmaları ve teknoloji bağımlılığının en aza indirilmesi amaçlanıyor.

Sakarya İlkokulu Müdürü Zihni Yılmaz, öğrencileri bu projeyle hayata hazırlayan sınıf öğretmeni Altay Odabaş ile proje ortağı olan İletişim Fakültesi öğrencilerine teşekkür ederek, “Teknolojik gelişmeyle çocukların birlikte oyun oynama kültürünün azaldığı günümüzde, en çok ihtiyaç duyulan bu gibi etkinlikler, çocuklar üzerinde bir hayli olumlu davranışlar edinmelerini sağlıyor. Eğitim ve öğretimde farkındalık yaratmak ve çocukları geleceğe daha iyi hazırlamak için sosyal içerikli etkinliklerimizi bundan sonra da sürdüreceğiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.