Sakarya mezunları, Kadıköy’de buluştu! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Sakarya mezunları, Kadıköy’de buluştu!


Hemşerimiz Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu’nun organize ettiği etkinlikte,  Tirebolu Sakarya İlkokulu’nun 1955-56 yılı  mezunları, Kadıköy Tirebolu Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde bir araya gelerek, hasret giderdiler…

Tirebolu Sakarya İlkokulu’ndan 1955-56 döneminde mezun olan bir grup hemşerimiz, 14 Aralık Cumartesi günü İstanbul Kadıköy Tirebolu Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde bir araya gelerek, hem hasret giderdiler ve hem de eski anılarını tazelediler.

Kadıköy’deki nostaljik buluşmanın açılış konuşmasını yapan organizatör Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu, tüm katılımcılara teşekkür ederek, vefat eden sınıf arkadaşları için ruhlarına fatiha okuyup, Tirebolu’nun kültürel yapısı, tarihi şahsiyetleri ve Tirebolu’dan çıkan sanatçılar hakkında bilgiler verdi.

Tirebolu’nun yetiştirdiği değerli bilim adamı Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu tarafından organize edilen bu nostaljik etkinliğe; Karahasanoğlu’nun eşi Lale Karahasanoğlu ile birlikte 1955-56 dönemi Sakarya İlkokulu mezunlarından Bilge Akınoğlu Ersoy, Zikri Öztürk, Reşat Metin Bogenç, Günay Apaydın, Murat Usta, Seher Özyıldırım (Habiboğlu), Neşide Akşehirli (Habiboğlu), Aliye Durak, Hikmet Kurtkaya Sözer, Saadet Badalıoğlu, Sıdıka Dülger, Gülen Kozluca Serdaroğlu, Çınar Çetinkaya ve eşi Zekiye Çetinkaya, Nazmi Yayla ve Nazım Kazan Yaşlıoğlu gibi seçkin ve tanınmış isimler katıldı.

Uzun yıllar sonra bir araya gelen ve nostaljik bir buluşma gerçekleştiren Sakaryalı mezunlar, saatlerce eski anılarını yadederek, hasret giderdiler. Bir hayli duygusal anların da yaşandığı etkinlikten çok mutlu olan 1955-56 dönemi mezunları, söz konusu buluşmayı organize eden Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu’na minnet ve şükran duygularını sunarak, sonsuz teşekkürlerini ilettiler. Gayet sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen nostaljik buluşma, yöresel ikramlar ve meşhur Hacapuri Pidesi ziyafetiyle sona erdi.