Sakaryalı öğrenciler tehdit altında! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Sakaryalı öğrenciler tehdit altında!


Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu öğrencileri, özellikle dağılma saatlerinde trafik yönünden sıkıntılı anlar yaşıyorlar…

Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu, yol kenarında olduğu için trafik yönünden tehdit altında kalıyor. Söz konusu okulun öğrencileri, özellikle Ziraat Bankası arkasından inen tali yol yüzünden büyük tehlike yaşıyorlar.

Okulun özellikle dağılma saatlerinde velilerinin de yardımıyla trafik tehlikesinden korunan öğrenciler, yol kenarına park eden araçlar yüzünden sıkıntı yaşarlarken; veliler banka arkasından inen tali yolun trafiğe kapatılmasını istiyorlar. Sakaryalı veliler, ara yoldan hızla inen araçların çocuklar için büyük tehlike arzettiğini ifade ederek, söz konusu yolun trafiğe kapatılması için yetkililerden yardım beklediklerini ve bir facia olmadan yolun iptal edilmesini talep ediyorlar.

Sakarya İlkokulu Okul Aile Birliği yöneticileri, okulun yol kenarında olması nedeniyle trafik yönünden büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, durumu yetkili mercilere ilettiklerini ve gerekli önlemlerin alınmasını istediklerini kaydettiler. Velilerin de yoğun şikayeti üzerine okulun birikme ve dağılma saatlerinde öğretmenlere Trafik Polisliği görevi yaptırmak zorunda kalan Sakarya İlkokulu’nun, bu sorununun çözümü için gerekli önlemlerin alınmasını bekliyoruz.