Sakaryalı veliler de ‘koridor’da yarıştı! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Sakaryalı veliler de ‘koridor’da yarıştı!


Tirebolu Sakarya İlkokulu’nda öğretmenlerden sonra, veliler arasında da düzenlenen Koridor Oyunu Turnuvası’na veliler yoğun ilgi gösterdiler…

Akıl Oyunlarında ortaya çıkardığı yenilikler ve yarışmalarla, veli-okul-öğrenci diyaloğuna farklı bir boyut kazandıran Tirebolu Sakarya İlkokulu’nun, son olarak veliler arasında düzenlediği Koridor Turnuvası, yoğun ilgiyle karşılaştı.

Söz konusu okulda ilk olarak öğretmenler arasında düzenlenen ve çok çekişmeli geçen turnuva, ikinci etapta  veliler arasında gerçekleşti. Sakaryalı velilerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvaya 50 veli katılırken; kura sonucu eşleşen veliler, çocuklarıyla birlikte kıyasıya bir yarış içerisine girdiler. Okul müdürü ve öğretmenlerin nezaretinde yapılan turnuvada, ilk 3’e giren velilere çeşitli ödüller verilirken; söz konusu turnuvanın ikinci dönemde de düzenleneceği bildirildi.

Tirebolu Sakarya İlkokulu Müdürü Zihni Yılmaz, veliler arasında düzenledikleri Koridor Turnuvasına beklediklerinden daha çok ilgi gösterildiğini belirterek, yarışmada birinciliği Erdem AydınNuman Aydın ikilisinin aldığını kaydetti. Bu yarışmada Zihni YılmazDeren Yılmaz ikilisi ikinci sırayı alırken, Sema YavuzAda Yavuz ikilisi de üçüncülüğü elde etti. Öte yandan, yarışmaya veli olarak kızı Deren ile birlikte katılan okul müdürü Yılmaz, finalde Erdem AydınNuman Aydın ikilisine karşı kaybederek, dönem ikincisi olurken; Sakaryalı veliler, birbirleriyle yarışmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyduklarını ifade ettiler.