Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
SPOR

Salih Bora, Tirebolu’da!

Türk Güreşinin efsane isimlerinden Greko-Romen Dünya 2’ncisi Salih Bora, 9 Şubat’ta baba ocağı Tirebolu’ya gelerek hemşerileriyle hasret giderdi…

Türk Güreşinin efsane isimlerinden ve Greko-Romen 48 kiloda Dünya 2’ncisi Salih Bora, baba ocağı ve memleketi Tirebolu’ya gelerek, hemşerileriyle hasret giderdi. Güreş sporuna uzun yıllar hizmet veren ve çok sayıda şampiyonluklar kazanan milli güreşçi Bora, Türkiye ve Azerbaycan’da antrenörlük de yaptı.

Memleketi Tirebolu’da yoğun bir ilgiyle karşılanan ve ilk olarak adına sokağın da bulunduğu Yeniköy Mahallesi’nde açılan Kadir Ağa Kent Müzesi’ni ziyaret eden Salih Bora, müze sorumlusu Savaş Odabaş’tan bilgiler aldı. Daha sonra Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay’ı da ziyaret eden Türk Güreşinin en büyük efsanelerinden Salih Bora, mahallede kendi adına olan sokağın da Renkli Sokak olacağını öğrenmesindfen sonra duyduğu mutluluğu dile getirerek, muhtar Altay’a teşekkür etti. Tirebolu’da akrabaları ve hemşerileriyle hasret gideren Bora, memleketinde bir süre kaldıktan sonra tekrar İstanbul’a dönecek.

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler