Sanatçı Kaynakçı’nın, Tirebolu sevgisi! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Sanatçı Kaynakçı’nın, Tirebolu sevgisi!


PİNHANİ Rock Müzik Grubunun kurucusu ve assolisti Sinan Kaynakçı, seslendirdiği şarkılarına Tirebolu’daki kliplerini de katarak söylerken; hemşerimiz Hayrullah Yazıcı’yı hatırlatmaktan geri kalmıyor…

Rock müziğin beğenilen ismi ve PİNHANİ Grubunun kurucusu Sinan Kaynakçı, seslendirdiği şarkılarda kullandığı klipleri Tirebolu’da çekilen görüntülerle süslerken, genç sanatçının bu jesti, Tirebolulu müzikseverler arasında büyük memnunluk yaratıyor.

Baba memleketi Konya olan ve kendisi İstanbul’da doğup büyüyen genç sanatçı Kaynakçı, 2004 yılında bir arkadaşıyla kurduğu PİNHANİ isimli müzik grubuyla adını duyururken; sözlerini kendisinin yazıp bestelediği eserleri YouTube’dan dinleyicilerine ulaştırıyor. Bir zamanlar televizyonlarda izlenme rekorları kıran “Kavak Yelleri” dizisiyle ünlenen Kaynakçı, katıldığı konserlerde gitar ve saksofon dışında tulum, kaba zurna ve kemençe gibi enstrumanlar da kullanabiliyor. Çok yönlü bir sanatçı olan ve yalın bir hayat süren genç sanatçı Sinan Kaynakçı’dan bu kadar bahsetmemizin nedeni gelince: Bir zamanlar İstanbul’da konser organizasyonlarıyla ilgilenen ve şu anda İzmir Foça’da yaşamını sürdüren Tirebolu hemşerimiz Hayrullah Yazıcı, 2012 yılında bir konser için  Trabzon’a davet edilen sanatçı Kaynakçı’yı, konser öncesinde memleketi Tirebolu’da ağırladı ve sanatçıya Yusuf’un Yeri Balık Restaurant’ta yemek verdi. Tirebolu Kalesi’nin eşsiz manzarası önünde “Bana Hediye” şarkısına burada klip yapan Kaynakçı, bu şarkısını ilçemizden görüntülediği kliple sunmaya başladı.

Tur arkadaşı Tirebolulu Hayrullah Yazıcı’nın hiçbir talebini kırmayan ve ilçemizde “Üzülmeyelim” adlı şarkısının da kliplerini çeken ünlü sanatçı Sinan Kaynakçı, televizyonlarda ve YouTube’da sık sık yayınlanan eserlerinde Tirebolu manzaralarına yer verirken, sanatçının bu jesti tüm Tireboluluları mutlu ediyor. Sanatçının yakın arkadaşı hemşerimiz Hayrullah Yazıcı, seslendirdiği şarkılarda buram buram Tirebolu kokan Sinan Kaynakçı’ya, tüm Tirebolulular adına teşekkürlerini sunarken; sanatçının, Tirebolu’da klibe aldığı şarkılarını PİNHANİ Grubundan dinleyip izleyebilirsiniz.