SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI! | Tirebolu Ekspress Haber

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI!

Tirebolu İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan yapılan duyuruda, köy ve mahalle muhtarlıklarında 4 Ocak Cuma gününden itibaren askıya çıkarılan seçmen listelerinin, 17 Ocak Perşembe günü saat 17’ye kadar askıda kalacağı bildirildi…

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdereler Seçimlerinde kullanılacak olan Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri; Köy ve Mahalle Muhtarlıklarında 4 Ocak Cuma günü saat 08’de askıya çıkarılmış olup, 17 Ocak Perşembe günü saat 17’de askıdan indirilecektir.

Askı süresi içinde seçmenlerin Muhtarlık Bölgesi askı listelerindeki isimlerini kontrol ederek, isimleri bulunmayan seçmenlerin bu eksiklikleri gidermek için ilgili Nüfus Müdürlüklerine başvurmaları gerektiği ilanen duyurulur.

LİSTEDE ADINIZ YOKSA NELER YAPACAKSINIZ?

Asılan listelerde isimlerini bulamayan seçmenlerin, bağlı bulundukları Nüfus Müdürküklerine son aylara ait elektrik, internet, doğal gaz veya su faturalarıyla başvuru yapmaları gerekiyor. Öğrenciler yurtlarda kalıyorlarsa, yurtlardan belge alıp Nüfus Müdürlüklerine kayıtlarını yaptıracaklar. Görme ve ortopedik engelliler ise YSK tarafından muhtarlıklara verilen formları dolduracaklar. Evde bakım hizmeti alan engelliler de sağlık raporlarını ibraz ederek eve gönderilen sandıkta oy kullanabilecekler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir